Türk ve Dünya Dizileri

06.09.2011 06:43

Shameless aslında bir epeydir devam etmekte olan bir ingiliz dizisi. Ve geçtiğimiz sezon amerikan yapımı bir re-make olarak karşımıza çıktı. Açıkçası ingiltere’de yayınlanan versiyonu nasıl bilmiyorum ama amerikan versiyonunun harika bir yapım olduğu kesin. Game of Thrones’dan sonra bu sezonun en iyi dizi diyebilirim rahatlıkla.

Gallagher ailesi gereğinden fazla büyük gibi. Şöyle ki, alkolik bir baba ve tam altı çocuktan oluşuyor. Ama dediğim gibi ailenin babası olan Frank sürekli olarak sarhoş ve bir belaya bulaşmış durumda olduğu için, evi Fiona adlı en büyük kızı çekip çeviriyor. 

Dizinin adı gibi epey utanmaz bir aile olduğunu söylemeliyim. Kendilerinin karnını doyurmak için neredeyse yapmadıkları şey kalmıyor. Hırsızlık, dolandırıcılık ve daha ne ararsan.

Neyse böyle bir iki kelam ile anlatılabilecek bir dizi değil Shameless. Oturun izleyin efendim. İçinde herkese göre bir şeyler var emin olabilirsiniz. Yer yer komik, yer yer heyecanlı.

Popüler olma olunda ilerleyen bir İngiliz dizisi(imiş). Nerede okusam iyi yorumlara rastladığım için izlemeye değicek sanırım. Bir grup gencin özel güclere sahip olması ve başlarından geçen olaylar anlatılıyor. ‘E hereos a özenmişler resmen’ diyebilirsiniz ama bu gençler öyle dünyayı falan kurtarmaya kalkmıyolar, kendi aralarında takılıyolarmış en azından şimdilik. Dizi daha 2 sezon çekildiği için gelecekte olabilirde. Zaten nereye kadar sıkılırlar kendi aralarında gitsinler dünyayı falan kurtarsınlar. 3.sezon için imzalarda atılmış hem.. Dizide herşey iyi olduğu gibi İngiliz dizisi oldu için dizide çalan müziklerde nasibini almış bi hoş olmuşmuş. İzleyiniz, dinleyiniz.

“Lights Out isimli diziyi izliyorum. Kadın, doktor olmak istemeyen kızına şöyle diyor: “Çaba gösterip yüksek hedeflerde koştuktan sonra ne yaptığın fark etmez benim için”. Çaba göstermekten vazgeçerse bir gün kız, annesi ne yapar çok merak ettim. Hayat hep mutlu değildir ki.”

Suatanlee doktorlar izle spartacus izle dizi izle saçma bana göre
Suatanlee doktorlar izle spartacus izle dizi izle saçma bana göre
Romania vs France Live Streaming
Avusturya – Türkiye Maçı izle

Kadim bir dostumun tavsiyesi üzerinde, yeni bir diziyi izlemeye başladım : Lie to me. Öyle mükemmel bir dizi değil, akışıyla, kurgusuyla çok şey vaadetmiyor. Tim Roth’un canlandırdığı Dr. Col Lightman, mimikleri ve jestlerinden insanların duygusal hallerinin anlaşılmasına yönelik bir metod geliştirmiş, çeşitli polisiye vakaların Lightman ve ekibinin gözlemleri ışığında çözülmesi dizinin ana teması. Diziyle ilgili hoşuma giden şey, yüz ifadelerinin ve hareketlerin analizinin gerçek oluşu, burada öne sürülen genellemelerin, popüler karakterlerin görüntüleriyle de desteklenişi oldu. İlk sezonu biten dizi, krizden etkilenmez, başına birşey gelmezse; ekimde ikinci sezonuna başlayacak.